iranelect

کد خبر: ۴۸۲۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۵
سال گذشته تراز تجاری کشور مثبت شد و در مقابل 41 میلیارد دلار واردات، 42 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که این روند باید امسال هم حفظ و بیشتر شود.
معاون اول رییس جمهور گفت: تلاش می‌کنیم تراز تجاری کشور در سال 1395 نیز مثبت باشد.

به گزارش نگاه اقتصادی، اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از سد داریان پاوه با اشاره به اولویت‌ها و برنامه‌های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اولویت اصلی ما در این زمینه حمایت از تولید داخل است.

وی با بیان اینکه کارخانجاتی در کشور داریم که بدلیل برخی مشکلات یا تعطیلند و یا با ظرفیت پایین کار می‌کنند، گفت: این واحدها شناسایی شده و اقداماتی برای خروج آنها از رکود در دست انجام است.

وی با بیان اینکه اولویت دیگر دولت افزایش صادرات غیرنفتی کشور است، تصریح کرد: سال گذشته تراز تجاری کشور مثبت شد و در مقابل 41 میلیارد دلار واردات، 42 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که این روند باید امسال هم حفظ و بیشتر شود.

جهانگیری واگذاری طرح‌های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی را از دیگر اولویت های دولت برشمرد و گفت: این کار با همکاری سازمان مدیریت و استانداران و بصورت مشارکتی صورت می‌گیرد. به این شکل که پروژه ها پس از بهر برداری و تا زمانی که اصل سرمایه و سود سرمایه گذاران برگردد، در اختیار آنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه تکیه دولت در اجرای این برنامه‌ها بر مردم و بخش خصوصی است، ابراز امیدواری کرد که مردم نتیجه این اقدامات را در ماه‌های آتی در زندگی خود ببینند.

جهانگیری تصریح کرد: در هر دستگاهی مجموعه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده و دستگاه‌ها را موظف کرده‌ایم مرتبا به مردم گزارش دهند
.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار
دیگر رسانه ها